Chcesz zrobić kurs na prawo jazdy, ale… nie wiesz od czego zacząć?

Badania lekarskie?
PKK?
Odpowiednia szkoła jazdy ?
Egzamin?
Szukasz na to wszystko odpowiedzi ?
Sprawdź jakie kroki czekają przyszłego kursanta!

1. Zapisz się na kurs prawa jazdy w naszym Ośrodku Szkolenia Kierowców.

Do naszej szkoły jazdy możesz zapisać się telefonicznie, mailowo: osrodekeldar@gmail.com , bądź poprzez formularz kontaktowy.

2. Badania lekarskie

Następnie trzeba zrobić badanie lekarskie na prawo jazdy, istnieje możliwość zrobienia badań u lekarza z którym współpracujemy. Skontaktuj się z naszym ośrodkiem i prześlemy Ci wszystkie dane do kontaktu z lekarzem.

3. Załóż Profil Kandydata na Kierowcę (PKK) w urzędzie.

A więc, udajemy się do wydziału komunikacji lub starostwa powiatowego celem założenia PKK. Wydział komunikacji czy starostwo? To zależy od Twojego adresu zameldowania.
Co to jest PKK?
Profil Kandydata na Kierowcę jest to dokument w formie elektronicznej, który zgodnie z obowiązującymi przepisami musi posiadać każda osoba ubiegająca się o prawo jazdy każdej z kategorii. W praktyce oznacza to konieczność udania się do Wydziału Komunikacji właściwego dla miejsca zameldowania bądź zamieszkania i złożenia wymaganych dokumentów. Numer PKK wystawiany jest w Wydziale Komunikacji najczęściej "od ręki", ewentualnie czas oczekiwania wynosi maksymalnie dwa dni robocze. Posiadanie numeru PKK jest wymagane zarówno do przystąpienia do egzaminu, jak również do rozpoczęcia kursu nauki jazdy (uzyskany Profil Kandydata na Kierowcę jest ważny na terenie całej Polski).

JAKIE SĄ WYMAGANE DOKUMENTY?

 1. Orzeczenie lekarskie
 2. Wniosek o wydanie prawa jazdy – własnoręcznie wypełniony i podpisany
 3. Do wglądu – dokument tożsamości
 4. Zdjęcie:
  -kolorowe,
  -aktualne
  -w wymiarach: 35 x 45 mm,
 5. Pisemna zgoda rodziców lub opiekunów jeżeli osoba nie ukończyła 18 lat. Numer profilu kandydata na kierowcę należy odebrać osobiście.
 6. Wyrobiony profil trzeba dostarczyć do naszego ośrodka, można to zrobić osobiście, mailowo lub poprzez sms. (Szkolenie można rozpocząć trzy miesiące przed ukończeniem 18 roku życia, natomiast do egzaminu państwowego można przystąpić na 1 miesiąc przed 18 urodzinami)

4. Kurs na prawo jazdy w ośrodku eLdar

Po otrzymaniu profilu kursanta PKK wyślij go do nas mailem, bądź poprzez sms. Po tym etapie możemy rozpocząć przygotowanie do Twojego egzaminu na prawo jazdy! Przed Tobą 30 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. W ośrodku szkolenia kierowców ELDAR zajęcia teoretyczne odbywają się w formie stacjonarnej bądź online, wybór należy do Ciebie. Natomiast dzięki najnowszemu pojazdowi Hyundai i20, dokładnie takiemu samemu jak w Przemyskim WORD i naszemu wykwalifikowanemu instruktorowi przygotujesz się w 100% na egzamin praktyczny.